"Sokołek"

W środę dzieci z gr. Motylki odwiedziła pani Zofia Steć, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim, która przybliżyła przedszkolakom historię ciastka Sokołek. Podczas spotkania pani Zofia opowiedziała o swojej babci Florentynie i o wyjątkowej pamiątce rodzinnej, jaką  jest zeszyt babci z kulinarnymi przepisami na słodkości. Warto  wspomnieć, że ciastko Sokołek kilka lat temu otrzymało pierwsze miejsce w konkursie miejskim na sokołowski przysmak. Ciastko upiekła pani Zofia według przepisu babci Florentyny sprzed 100 lat. Sokołek to kruche ciastko z masą serową, na którym widnieje herb usypany z cukru pudru. Ma ono ciekawą historię i niepowtarzalny smak, któremu nikt nie może sie oprzeć.

Serdecznie dziękujemy Pani Zofii Steć

za bardzo ciekawe spotkanie,

degustację wyjątkowego ciastka Sokołek

oraz miłe wspomnienia o babci Florentynie.